ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260013790
NAT260013790 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სისხლში გლუკოზის დონის განმსაზღვრელი აპარატების ტესტ-ჩხირები

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N130 running 156 days remaining Contract PDF ↗
1,677 ₾ contract amount no payments recorded yet 29.07.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260013790
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს სამედიცინო ცენტრი დიომედი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება2`373.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო წინადადების შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი03.07.2026 16:37
წინადადებების მიღება იწყება12.07.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება14.07.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი9.00 GEL
გარანტიის ოდენობა24 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ენჯი მედიქალ 1,677 1,677 won
NAT260013790_ფასების ცხრილი (1)-signed.pdf.pdf
შპს პრიმაქს-ჯორჯია 2,000 2,000
NAT260013790_ფასების ცხრილი NAT260013790-signed.pdf.pdf
რაჟდენ ფაიტიანც 2,258 2,258
NAT260013790_NAT260013790+(1)-signed.pdf.pdf
სს გეფა 2,361 2,361
NAT260013790_teqnikuri dokumentacia ST.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 03.07.2026 16:37 Announced
  • 12.07.2026 00:07 Bidding opens
  • 13.07.2026 17:33 First bid placed (4 bidders in total)
  • 14.07.2026 10:36 Last bid activity
  • 14.07.2026 15:00 Bidding closes
  • 16.07.2026 14:22 Buyer published: NAT260013790_ოქმი N2 სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი შერჩევა-შეფასება (NAT260013790)-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 20.07.2026 13:32 Buyer published: NAT260013790_აუდიტის დასკვნა_NAT260013790 შპს ენჯი მედიქალ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 22.07.2026 18:36 Buyer published: NAT260013790_N3 სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი NAT260013790 გამარჯვებულად გამოვლენა-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 29.07.2026 00:00 Contract signed: N130 — 1,677 ₾
  • 23.08.2026 22:50 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სისხლში გლუკოზის დონის განმსაზღვრელი აპარატების ტესტ-ჩხირები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
6450 ცალი გლუკომეტრის ჩხირი; შესყიდვის ობიექტის მახასიათებლები მითითებულია ექსელ ცხრილში
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა მოხდეს ერთჯერდად, შემსყიდველის მოთხოვნის საფუძველზე, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 3 (სამი) სამუშაო დღის განმავლობაში, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ქუთაისი, ჩხობაძეს ქ. #16 წყალტუბო, 26 მაისის ქ. #17 სენაკი, ტაბიძის ქ. #71 ფოთი, გურიის ქ. #204 ზუგდიდი, გამსახურდიას ქ. ,,პირველი შესახვევი" #2 თბილისი, თამარაშვილის ქ. #15ა; თბილისი, ილორის ქ. #14. თბილისი: კალოუბნის ქ. #16
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. შესყიდვის ობიექტს უნდა ჰქონდეს არაუმცირეს ერთწლიანი საგარანტიო ვადა მიწოდების მომენტიდან. 2. „მიმწოდებელი“ ვალდებულია მიწოდებული „საქონლის“ წუნდების შესახებ წერილობითი შეტყობინების მიღებიდან არაუმეტეს 10 სამუშაო დღეში განახორციელოს წუნდებული „საქონლის“ შეცვლა შემსყიდველის” მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. მწარმოებელი ქვეყანა და კომპანია. 2. მწარმოებლის და წარმოშობის ქვეყნის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების გარეშე, გარდა იმ შემთხვევისა თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნისა ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდეტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით განსაზღვრული ფასების ცხრილი (დანართი N1). 2. სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 პუნქტით განსაზღვრული ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი) ან/და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულება ან/და ანგარიშფაქტურა ან/და ინვოისი, რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასის და ჯამური ღირებულების ადეკვატურობა. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ლარში, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ალექსანდრე ბიგვავა, 598171865, aleksandrebigvava@gmail.com მარიამ ნაცვლიშვილი
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
- სატენდერო წინადადება და მასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. - ყველგან, თუკი სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური“. - 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ, მის მიერ შექმნილ, ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ უფლებამოსილი პირის კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, გარდა საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემთხვევებისა (იხილეთ სახელმძღვანელო ინსტრუქცია).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA260000646 08.07.2026 contract signed same category · similar size

შპს მესტიის სავადმყოფო ამბულატორიული გაერთიანების საჭიროებისთვის რენტგენის ფირების შესყ…

შპს მესტიის სავადმყოფო ამბულატორიული … 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს პრიმაქს-ჯორჯია 1 bidder 2,250 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

თბილისი მედიკ
შპს ემტექი
ავერსი-ფარმა
შპს ენჯი მედიქალ
შპს " ბიოლენდი "