ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260014228
NAT260014228 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბალახის სათიბი მანქანები და აქსესუარები

შპს ,,ბათუმის წყალი" 286 tenders 2.0 avg bidders 74 failed 135 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 21% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 16300000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N127 running 214 days remaining Contract PDF ↗
42,800 ₾ contract amount no payments recorded yet 05.08.2026 – 30.03.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260014228
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ,,ბათუმის წყალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია16300000-მოსავლის ასაღები მანქანები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება62`950.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.07.2026 15:18
წინადადებების მიღება იწყება15.07.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება17.07.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი550.00 GEL
გარანტიის ოდენობა630 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT260014228_ოქმი №3 ბალახის სათიბები-SIGNED.pdf.pdf ინგა კახელიშვილი 30.07.2026 16:43

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შ.პ.ს. "ევროტექნოლოგიები" 42,800 42,800 won
NAT260014228_ფასების ცხრილი დანართი №1 (31)-signed.pdf.pdf
შპს FLORA 49,900 49,900
NAT260014228_ფასების ცხრილი დანართი №1 -signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 09.07.2026 15:18 Announced
  • 15.07.2026 00:08 Bidding opens
  • 15.07.2026 14:03 First bid placed (2 bidders in total)
  • 16.07.2026 22:44 Last bid activity
  • 17.07.2026 12:00 Bidding closes
  • 22.07.2026 17:11 Buyer published: NAT260014228_ოქმი №2 ბალახის სათიბი მანქანები-SIGNED.pdf
  • 28.07.2026 11:41 Buyer published: NAT260014228_NAT260014228 შპს ევროტექნოლოგიები საშემფასებლო დასკვნა.pdf
  • 30.07.2026 16:43 Buyer published: NAT260014228_ოქმი №3 ბალახის სათიბები-SIGNED.pdf
  • 05.08.2026 00:00 Contract signed: N127 — 42,800 ₾
  • 21.08.2026 15:06 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბალახის სათიბი მანქანები და აქსესუარები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ბალახის სათიბი აპარატი - 27 ცალი * ძრავა-2 ტაქტიანი * სიმძლავრე - არანაკლებ 2.1 კვ - არაუმეტეს 2.3 კვ; * ძრავის მოცულობა - არანაკლებ 44 სმ³ - არაუმეტეს 53 სმ³ * წონა (დამცავი და საჭრელი მოწყობილობების გარეშე) - არანაკლებ 9,5კგ - არაუმეტეს 12,5 კგ * საწვავის ავზის მოცულობა - არანაკლებ 0,6 ლ და არაუმეტეს 1.50 ლ; * ცელვის დიამეტრი - არანაკლებ 380 მმ; * ანტივიბრაციული სისტემა - კი; * კონსტრუქცია (ძრავის მდებარეობა) - ზურგსაკიდი (კარკასი); ბალახის სათიბის საჭრელი ძუა - 50 შეკვრა 2. ბალახის სათიბის საჭრელი ძუა, რომელიც თავსებადია შემოთავაზებულ ბალახის სათიბთან- დიამეტრი -არანაკლებ 3 მმ. შეფუთვა: შეკვრაში არანაკლებ 45 გრძივი მეტრი. * სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკურ დავალებაში, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულია საქონლის ტექნიკური პარამეტრები „არანაკლებ“, „არაუმეტეს“, ,,ან" სახით, პრეტენდენტმა ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში უნდა მიუთითოს კონკრეტული ტექნიკური პარამეტრები
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საქონლის მიწოდება შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 45 (ორმოცდახუთი)კალენდარული დღის განმავლობაში 2026 წლის 25 დეკემბრის ჩათვლით პეიოდის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 საქონლის მიწოდების ადგილია - შპს ,,ბათუმის წყალი“-ს მეჯინისწყლის სასაწყობე მეურნეობა; 1.5.2 საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლოატაციაში არმყოფი, უნდა იყოს დამზადებული ქარხნული წესით, ქარხნული შეფუთვით; 1.5.3 მიმწოდებელი საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოფს მიწოდებული საქონლის გადმოტვირთვას და შემსყიდველის მიერ მითითებულ ადგილზე დასაწყობებას.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. ბალახის სათიბი მანქანების საგარანტიო ვადა სწორი ექსპლოატაციის პირობებში უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. 1.7.1.2. თუ საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში საქონლის ექსპლოატაციისას გამოვლინდება დეფექტი ან/და ნაკლი, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინებიდან 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში უზრუნველყოს დეფექტის აღმოფხვრა საკუთარი ხარჯით ან/და შეცვალოს დაზიანებული საქონელი ახალი ექსპლოატაციაში არ მყოფი ანალოგიური საქონლით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა აუცილებლად უნდა მიუთითოს ფასების ცხრილის შესაბამის ველში (დანართი №1) საქონლის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და სასაქონლო ნიშანი, მოდელი (მოდელი სავალდებულოა მხოლოდ 1-ელ პოზიციაზე (ბალახის სათიბი აპარატი)) 2.1.1.2. პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 ქვეპუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამის სფეროში უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დოკუმენტში გარკვევით უნდა იკითხებოდეს თუ რომელ სფეროშია აკრედიტირებული დასკვნის გამცემი პირი) ან/და სხვა იმ პირის მიერ, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შესაბამის სფეროში სერტიფიცირებული შემფასებელი. სხვა პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნა განხორციელებული უნდა იყოს და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელი მოწერილი უნდა ჰქონდეს აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს; პრეტენდენტის მიერ შეფასების ანგარიშთან/დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შემფასებელზე გაცემული სერტიფიკატის ასლი (სერთიფიკატის გამცემი შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანო აუცილებლად უნდა იყოს აკრედიტებული სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო-აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ). აღნიშნული დოკუმენტების წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით უნდა დასტურდებოდეს სატენდერო პირობებით განსაზღვრული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული სატენდერო წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის (განფასების) ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის (განფასების) ერთეულ ღირებულებასთან მიმართებით. 4.1.1.4 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დაუსაბუთებლობა მითითებულ ვადაში ან ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტების შეუსაბამობა სატენდერო პირობებთან ან/და სატენდერო წინადადებასთან, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების 32-ე მუხლის 1-ლი პუნქტის ,,დ’’ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება იწარმოებს ეტაპობრივად, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ეროვნულ ვალუტაში, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და შესაბამისი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე; 7.2.2 თუ ხელშეკრულებით განსაზღვრული შესრულებული სამუშაოს მოცულობების ღირებულებამ არ შეადგინა აღნიშნული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული მთლიანი თანხა, ასეთ შემთხვევაში შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოს მოცულობების ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს შეუსრულებელი სამუშაოს მოცულობების ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება შესაბამისი საანგარიშსწორებო დოკუმენტების წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში, მიმწოდებლის მიერ მითითებული რეკვიზიტების მიხედვით
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ინგა კახელიშვილი, 593748728, inga_ka@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი წარმოდგენილი უნდა იყოს საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადების გათვალისწინებით. 10.1.2. სატენდერო დოკუმენტაციის იმ ნაწილში (ტექნიკური პირობები, ხარჯთაღრიცხვა, დანართი და სხვა), სადაც მითითებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება "მსგავსი" ან "ეკვივალენტური". 10.1.3. სატენდერო პირობების შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღების საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.4. წინამდებარე შესყიდვა ხორციელდება ,,სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ" საქართველოს კანონისა და "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების შესახებ წესის" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს " ბიოლენდი "
შპს FLORA
ნოვა
შპს სეა
შპს ერა ჯორჯია 2023