ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260014240
NAT260014240 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ცივი შემასხულებელი აგრეგატების MMT HUNTER SPDL-35 (SK) და WHITE FOG-ის წარმოებული შემასხურებელი აგრეგატის ULTRA-FOGGER მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

სურსათის ეროვნული სააგენტო 247 tenders 2.8 avg bidders 29 failed 819 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 16800000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N516 running 94 days remaining Contract PDF ↗
65,844 ₾ contract amount no payments recorded yet 24.07.2026 – 30.11.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260014240
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისურსათის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია16800000-სასოფლო-სამეურნეო და სატყეო დანიშნულების მანქანა-დანადგარების ნაწილები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება58`474.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა20 ცალი ელექტრო გამშვები ჩობალი და 30 ცალი ფორმულირების აგრეგატის ტუმბო
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.07.2026 16:20
წინადადებების მიღება იწყება15.07.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება17.07.2026 16:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი585.00 GEL
გარანტიის ოდენობა585 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260014240_№2 ოქმი mmt da whit fog - Copy.pdf.pdf ნატო თოთიაური 20.07.2026 15:33

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გაბ სოლუშენს 55,800 55,800 won
NAT260014240_გაბ სოლუშენსის სატენდერო წინადადება.pdf.pdf · NAT260014240_მწარმოებლის დეკლარაცია.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 09.07.2026 16:20 Announced
  • 15.07.2026 00:08 Bidding opens
  • 15.07.2026 19:02 First bid placed (1 bidders in total)
  • 15.07.2026 19:02 Last bid activity
  • 17.07.2026 16:30 Bidding closes
  • 20.07.2026 15:33 Buyer published: NAT260014240_№2 ოქმი mmt da whit fog - Copy.pdf
  • 24.07.2026 00:00 Contract signed: N516 — 65,844 ₾
  • 21.08.2026 15:07 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ცივი შემასხულებელი აგრეგატების MMT HUNTER SPDL-35 (SK) და WHITE FOG-ის წარმოებული შემასხურებელი აგრეგატის ULTRA-FOGGER მსგავსი/თავსებადი ნაწილები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სათადარიგო ნაწილები თავსებადი უნდა იყოს : ცივი შემასხულებელი აგრეგატებთან MMT HUNTER SPDL-35 (SK) და WHITE FOG-ის წარმოებული შემასხურებელი აგრეგატის ULTRA-FOGGER , შემოთავაზებული ნაწილები უნდა უზურნველყოფდეს მათ გამართულ მუშაობას; 1.2.2. შემოთავაზებული სათადარიგო ნაწილი უნდა იყოს ქარხნული წარმოების, ახალი, არააღდგენილი; 1.2.3. სათადარიგო ნაწილების დასურათებული ვარიანტი მოცემულია დანართებში; 1.2.3. მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებამდე ნაწილების თავსებადობა შემოწმებული იქნება სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლების მიერ. შემოწმებისას გამოვლენილი ნებისმიერი საწარმოო დეფექტის აღმოფხვრა, შეკეთება ან ახლით შეცვლა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებლემა უნდა უზრუნველყოს საქონლის მიწოდება და დაცლა/დასაწყობება შემდეგ მისამართზე: თბილისი, სენაკი, რუსთაველის ქუჩა N2
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
აგრეგატის ნაწილების მიწოდების შემდგომ უნდა ვრცელდებოდეს არანაკლებ 6 თვიანი გარანტია.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლი კომპანიისა და მოდელის (მოდელის არარსებობის შემთხვევაში უნდა გაკეთდეს შესაბამისი ჩანაწერი) შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში მითითებით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტენდერში მითითებული აგრეგატის მწარმოებლის, ან შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი კომპანიის წერილი, სადაც აღნიშნული იქნება, რომ ტენდერში შემოთავაზებული აგრეგატის ნაწილი არის თავსებადი MMT HUNTER SPDL-35 (SK) აგრეგატთან და უზურნველყოფს მათ გამართულ მუშაობას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასთან მიმართებაში, საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე დამოუკიდებელი აუდიტორისა ან აუდიტორული კომპანიის მიერ გაცემული დასკვნა, რომელიც დაადასტურებს, რომ შემოთავაზებულ ფასად, პრეტენდენტს სრულად და შეუფერხებლად შეუძლია ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულებებისა და მოთხოვნების შესრულება; 4.1.1.2. ტენდერის მიზნებისთვის, შესაბამისი კვალიფიკაციის და უფლებამოსილების მქონე პირად შემსყიდველი განიხილავს - დამოუკიდებელ აუდიტორს ან აუდიტორულ კომპანიას, რომელიც რეგისტრირებულია ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის ოფიციალურ რეესტრში, ვებ გვერდზე: https://www.saras.gov.ge.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ფაქტიურად მოწოდებულ საქონელზე მხარეებს შორის გაფორმდება მიღება-ჩაბარების აქტი შესაბამისი ღირებულების ასახვით, რაც წარმოადგენს ანგარიშსწორების საფუძველს; 7.2.2. ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 7.2.3. ანგარიშწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე;
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნატო თოთიაური, 591503827, Nato.Totiauri@nfa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო წინადადების ფასში პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს, ტექნიკური დავალების შესაბამისად, შემსყიდველისათვის საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯი (მათ შორის ტრანსპორტირება და დაცლა/დასაწყობება) და ყველა შესაბამისი გადასახადი გარდა დამატებული ღირებულების გადასახადისა (დღგ); 10.1.2. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასში არ უნდა გაითვალისწინოს დღგ მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დ.ღ.გ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად; 10.1.3. თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის, პრეტენდენტი არის დამატებული ღირებულების გადასახადის გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, შემსყიდველი ვალდებულია ხელშეკრულების ღირებულებაში გაითვალისწინოს სატენდერო წინადადების საბოლოო ფაისის შესაბამისი დ.ღ.გ-ს ოდენობა (ანუ, დღგ-ს შესაბამისი თანხა დაემატება სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასს); 10.1.4. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.5. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) პრეტენდენტის მიერ ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, საქართველოს კანონის - „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“- შესაბამისად. 10.1.6. ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა ერთიან ელექტრონულ სისტემაში Excel-ის ფორმატით წარმოდგენისას აღნიშნული დოკუმენტი აღარ საჭიროებს დამოწმებას კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014238 09.07.2026 contract signed same category · 43% title match · same buyer

DYNA FOG-1200 შემასხურებელი აგრეგატის მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

NAT250006028 25.03.2025 contract signed same category · 53% title match · same buyer

თურქული კომპანიის WHITE FOG-ის წარმოებული შემასხურებელი აგრეგატის ULTRA-FOGGER -ის მსგა…

სურსათის ეროვნული სააგენტო 16800000სასოფლო-სამეურნეო და სატყეო დანიშნულების მანქანა-დანადგარების ნაწილები → შპს გაბ სოლუშენს 2 bidders 214,500 ₾
NAT260000481 16.01.2026 contract signed same category · 41% title match · same buyer

შემასხურებელ აგრეგატის მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

სურსათის ეროვნული სააგენტო 16800000სასოფლო-სამეურნეო და სატყეო დანიშნულების მანქანა-დანადგარების ნაწილები → შპს ცენტაუნეტ 2 bidders 28,813 ₾
NAT260000484 16.01.2026 contract signed same category · 41% title match · same buyer

შემასხურებელ აგრეგატის მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

NAT250009421 21.05.2025 contract signed same category · 45% title match · same buyer

შემასხურებელი აგრეგატის Dyna Fog 1200-ის მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

NAT260000482 16.01.2026 contract signed same category · 41% title match · same buyer

შემასხურებელ აგრეგატის მსგავსი/თავსებადი ნაწილები

სურსათის ეროვნული სააგენტო 16800000სასოფლო-სამეურნეო და სატყეო დანიშნულების მანქანა-დანადგარების ნაწილები → შპს გაბ სოლუშენს 1 bidder 18,932 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

"მეგავეტი"
შპს გაბ სოლუშენს
შპს გლობალტესტი
შპს Made To Make
"ეტალონი-2007"