ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015077
NAT260015077 NAT · აუქციონის გარეშე contract prep On procurement.gov.ge ↗

შპს „ენგურჰესის“ მიწისქვეშა საამქროს სამანქანო დარბაზის შესასვლელთან არსებული სველი წერტილის სარემონტო სამუშაოები და ტექნოლოგიური კორპუსის მე-2 სადარბაზოს მე-2 სართულზე სან კვანძის ოთახის კარის მოწყობის სამუშაოები

შპს ,,ენგურჰესი" 106 tenders 1.5 avg bidders 21 failed 616 CMR deals
9% outside our line

Can we win this?

9% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.4 bidders, 29% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Incumbent უბიხი-2006 has won 3 of the last 5 awards from this buyer here.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015077
შესყიდვის სტატუსიმიმდინარეობს ხელშეკრულების მომზადება
შემსყიდველიშპს ,,ენგურჰესი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45400000-შენობის დასრულების სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება9`607.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი21.07.2026 20:41
წინადადებების მიღება იწყება09.08.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება12.08.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა96 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა30 (ოცდაათი) კალენდარული დღე სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT260015077_ოქმი N2.pdf.pdf ნათია გამისონია 19.08.2026 19:32

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
უბიხი-2006 9,607 9,607 won
NAT260015077_1.+++.pdf.pdf · NAT260015077_2.+++.pdf.pdf · NAT260015077_სამანქანო დარბაზის სველი წერტილი.xlsx.xlsx · NAT260015077_ტუალეტი და კარები.xlsx.xlsx · NAT260015077_ინფორმაცია ანალოგიური გამოცდილების შესახებ+++.pdf.pdf · NAT260015077_ინფორმაცია ანგარიშსწორების შესახებия (1)+++.pdf.pdf · NAT260015077_ინფორმაცია პერსონალის გამოცდილების შესახებ+++.pdf.pdf · NAT260015077_პეერსონალის დოკუმენტაცია.pdf.pdf · NAT260015077_საგარანტიო ვადა++++.pdf.pdf · NAT260015077_უსაფრთხოების სპეც ხელშეკრულ.pdf.pdf · NAT260015077_ანალოგიურის დოკუმენტაცია (1).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 21.07.2026 20:41 Announced
  • 09.08.2026 00:09 Bidding opens
  • 12.08.2026 11:25 First bid placed (1 bidders in total)
  • 12.08.2026 11:25 Last bid activity
  • 12.08.2026 13:00 Bidding closes
  • 19.08.2026 19:32 Buyer published: NAT260015077_ოქმი N2.pdf
  • 19.08.2026 19:32 Buyer published: NAT260015077_ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არ არსებობის შესახებ.pdf
  • 19.08.2026 19:33 Buyer published: NAT260015077_მოწვევა ხელშეკრულებაზე ხელმოსაწერად.pdf
  • 23.08.2026 22:43 Current status: contract prep

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შპს „ენგურჰესის“ მიწისქვეშა საამქროს სამანქანო დარბაზის შესასვლელთან არსებული სველი წერტილის სარემონტო სამუშაოები და ტექნოლოგიური კორპუსის მე-2 სადარბაზოს მე-2 სართულზე სან კვანძის ოთახის კარის მოწყობის სამუშაოები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შპს „ენგურჰესის“ მიწისქვეშა საამქროს სამანქანო დარბაზის შესასვლელთან არსებული სველი წერტილის სარემონტო სამუშაოები და ტექნოლოგიური კორპუსის მე-2 სადარბაზოს მე-2 სართულზე სან კვანძის ოთახის კარის მოწყობის სამუშაოები უნდა განხორციელდეს თანდართული სამუშაოთა მოცულობების შესაბამისად
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
სამუშაოების შესრულების ვადაა: 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღე სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. სამუშაოების შესრულების ადგილია: აფხაზეთი, გალის რ-ნი, დას. საბერიო, შპს "ენგურჰესი"-ს ტექნოლოგიური კორპუსი და მ/ქვეშა საამქრო. 2. მიმწოდებლის მიერ შესრულებული სამუშაოების მიღება შემსყიდველის მიერ ხორციელდება ერთჯერადად. 3. მიმწოდებლის მიერ საბოლოოდ შესრულებული სამუშაოები მიღებულად ჩაითვლება მხოლოდ ფაქტობრივად შესრულებულ სამუშაოებზე სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტირებული საექსპერტო ორგანიზაციის (შესაბამისი აკრედიტიციის დოკუმენტის წარმოდგენით) მიერ გაცემული დადებითი საექსპერტო დასკვნის საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა (ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების მიღების აქტი (ფორმა №2)) და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის დადასტურების შემდეგ. 4. შემსყიდველი უფლებამოსილია, სამუშაოების წარმოების პროცესში მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისათვის შესრულებულ სამუშაოებს (წარდგენილი ფორმა №2) საკუთარი სახსრებით ჩაუტაროს ექსპერტიზა სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან შესაბამის სფეროში კრედიტებული სხვა საექსპერტო პირის მეშვეობით. იმ შემთხვევაში, თუ საექსპერტო დასკვნით შესრულებული სამუშაოები შეფასდება წუნით, მაშინ სამუშაო არ ჩაითვლება შესრულებულად წუნის აღმოფხვრამდე და შესაბამისად არ გაფორმდება მიღება-ჩაბარების აქტი. წუნის აღმოფხვრა მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ 10 (ათი) დღის ვადაში. მიმწოდებელი ვალდებულია აღმოფხვრას ექსპერტიზის აქტში მითითებული ხარვეზები საკუთარი სახსრებით და აუნაზღაუროს შემსყიდველს დამატებით ჩასატარებელ საექსპერტო მომსახურებაზე გაწეული ხარჯები. სამუშაოების შესრულების დამთავრების შემდეგ ფორმდება საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი. წუნის გამო ვადის გადაცილება ითვლება ვადის დარღვევის პერიოდად დამატებით მიცემული ვადის გასვლის დღიდან და საურავი დაერიცხება ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე შესასრულებელი ვალდებულების ღირებულების 0.02%-ის ოდენობით. 5. ხელშეკრულების ფარგლებში შესრულებული სამუშაოების შემოწმებას და მიღება-ჩაბარებას ახორციელებს ინსპექტირების ჯგუფი, რომელიც ადგილზე ამოწმებს ხელშეკრულებით განსაზღვრულ ეტაპობრივად შესრულებულ სამუშაოების მოცულობას და ხარისხს.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
ა) საგარანტიო ვადაა 3 წელი, დაზიანების თაობაზე შეტყობინების მიღებიდან რეაგირება 24 საათის განმავლობაში, აღდგენა: დაზიანების სირთულიდან გამომდინარე გონივრულ ვადებში მიმწოდებლის მიერ დამატებითი ანაზღაურების გარეშე. ბ) საგარანტიო პერიოდი არ ეხება ფორსმაჟორული და მექანიკური ზემოქმედებით მომხდარ დაზიანებებს.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
შესყიდვაში მონაწილე მსურველ პირს უნდა გააჩნდეს ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის (სარემონტო სამუშაოები) სამუშაოების შესრულების არანაკლებ 3 წლიანი გამოცდილება. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს თანდართული ცხრილის მიხედვით, რომელსაც თან უნდა დაერთოს დამადასტურებელი ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
შესყიდვაში მონაწილე პრეტენდენტს უნდა ჰყავდეს: - არანაკლებ 1 სამუშაოთა მწარმოებელი ინჟინერ-მშენებელის სპეციალობით სამშენებლო-სარემონტო სამუშაოებზე მუშაობის არანაკლებ 3 წლიანი სტაჟით. წარმოდგენილი უნდა იქნეს შესაბამისი კვალიფიკაციის დამადასტურებელი საბუთები: დიპლომის ან/და სერთიფიკატის ან/და მოწმობის ასლები. - შრომის უსაფრთხოების სფეროში დასახული ამოცანების შესრულების ორგანიზებისათვის შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტი, წარმოდგენილ უნდა იქნეს შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი (სერტიფიკატი). ყველა კვალიფიკაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი ძალაში უნდა იყოს არანაკლებ ტენდერით გათვალისწინებული სამუშაოების დასრულების თარიღის ჩათვლით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
„იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ვადაში პრეტენდენტი ვალდებული იქნება დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, რომელიც უნდა დადასტურდეს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული ექსპერტიზის დასკვნით ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო დასკვნის (ასეთ შემთხვევაში წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი საქმიანობის წარმოების უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი) საფუძველზე. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით - პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოუდგენლობა ან/და ისეთი დოკუმენტის წარმოდგენა, რომლითაც ვერ დადასტურდება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
- მხარეები ანგარიშსწორებას ახორციელებენ ლარებში, უნაღდო ანგარიშსწორებით; - ანაგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მიხედვით. - სამუშაოების დასრულებისას მიმწოდებელმა შემსყიდველს უნდა აცნობოს სამუშაოების შესრულების შესახებ; - საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად შესრულებულ სამუშაოებზე ინსპექტირების ჯგუფის მიერ მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენისა და ფინანსური დოკუმენტაციის წარმოდგენის საფუძველზე;
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
საბოლოო ანგარიშსწორების ვადაა - შესრულებულ სამუშაოებზე ექსპერტიზის დადებითი დასკვნის, მიღება-ჩაბარების აქტისა და ფინანსური დოკუმენტაციის წარდგენიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღე
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
რომან ლაგვილავა, 591996699, roman.lagvilava@engurhesi.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1) იმ პრეტენდენტებს, რომლებიც არ ეწევიან ეკონომიკურ საქმიანობას აფხაზეთის ტერიტორიაზე, "ოკუპირებული ტერიტორიების შესახებ" საქართველოს კანონის მე-6 მუხლის პირველი პუნქტის "ა" ქვეპუნქტის თანახმად, ოკოპირებულ ტერიტორიაზე ეკონომიკური საქმიანობის განხორციელებისათვის ნებართვის მისაღებად შპს „ენგურჰესი" თავისი კომპეტენციის ფარგლებში გაუწევს შუამდგომლობას შესაბამის სამინისტროში; ასევე პრეტენდენტებს ესაჭიროება აფხაზური მხარის შესაბამისი სტრუქტურის მხრიდან გაცემული ნებართვა აფხაზეთის ტერიტორიაზე შემოსვლის შესახებ, რაშიც ასევე შპს „ენგურჰესი" თავისი კომპეტენციის ფარგლებში გაუწევს შუამდგომლობას შესაბამის სამინისტროში. ამასთან, შპს "ენგურჰესი" არ იძლევა გარანტიას, რომ შეძლებს პრეტენდენტისათვის ზემოხსენებული ნებართვების მოპოვებას, რამდენადაც მიუხედავად მცდელობისა ვერ მოხერხდა რამდენიმე ტენდერის შემთხვევაში. 2) აფხაზეთის ტერიტორიაზე შემომსვლელთათვის დაწესებულია სავიზო რეჟიმი. ვიზების გაცემა ხორციელდება ქ. სოხუმში ყველა კონკრეტულ პიროვნებაზე ინდივიდუალურად, შესაბამისი დოკუმენტაციის წარდგენისა და შემოწმების გავლის შემდეგ. ვიზის აღება ფასიანია, ის მიმწოდებელმა უნდა გადაიხადოს. 3) ყველა დოკუმეტაცია, რომელიც იქნება პრეტენდენტის მიერ ატვირთული, უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმებული; 4) ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; 5) სატენდერო წინადადება, ასევე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია, დოკუმენტაცია ან/და ინფორმაცია, წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 6) ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა (თუ განუფასებელი პოზიციების რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს) დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250014504 09.08.2025 contract signed same category · 34% title match · same buyer

შპს „ენგურჰესის“ საუწყებო დაცვის სამსახურის საგუშაგო ჯიხურების (ცენტრალურ შესასვლელთან,…

შპს ,,ენგურჰესი" 45400000შენობის დასრულების სამუშაოები → უბიხი-2006 1 bidder 42,000 ₾
SPA250001018 25.09.2025 contract signed same category · 32% title match · same buyer

შპს „ენგურჰესის“ ადმინისტრაციულ კორპუსში ჩასატარებელი სარემონტო სამუშაოების, კერძოდ: 1.…

შპს ,,ენგურჰესი" 45400000შენობის დასრულების სამუშაოები → უბიხი-2006 1 bidder 490,000 ₾
NAT250014505 09.08.2025 contract signed same category · 30% title match · same buyer

შპს „ენგურჰესის“ მიწისქვეშა საამქროს სამანქანო დარბაზში შესასრულებელი სარემონტო სამუშაო…

შპს ,,ენგურჰესი" 45400000შენობის დასრულების სამუშაოები → უბიხი-2006 1 bidder 125,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

უბიხი-2006
შპს კომპანია GEOSM
შპს უჯ ლუბრიკანტს ტრეიდინგი
შპს Made To Make
სპეცენერგორემონტი