ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015600
NAT260015600 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ქვემო ახალშენის ყორღანის არქეოლოგიური კვლევა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N1-153-26ტ running 156 days remaining Contract PDF ↗
57,271 ₾ contract amount no payments recorded yet 18.08.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015600
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება48`535.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი28.07.2026 20:52
წინადადებების მიღება იწყება05.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება07.08.2026 16:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი450.00 GEL
გარანტიის ოდენობა485 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260015600_15600 ქვემო ახალშენი, ოქმი 2.pdf.pdf ნინო მეზურნიშვილი 11.08.2026 17:47

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სიძველეთა დაცვისა და შესწავლის ცენტრი - თრიალეთი 48,535 48,535 won
NAT260015600_დანართი N2 - ქვემო ახალშენის_2026_წ._ფასების ცხრილი ხარჯთაღრიცხვა (1).xlsx.xlsx · NAT260015600_თანხმობა ქვემო ახალშენი-signed-signed.pdf.pdf · NAT260015600_გამოცდილება-signed.pdf.pdf · NAT260015600_გეგმა-გრაფიკი ქვემო_ახალშენი-2026 +-signed.pdf.pdf · NAT260015600_ქვემო ახალშენი. ორგანიზების პროექტი 2026+-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 28.07.2026 20:52 Announced
  • 05.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 07.08.2026 14:29 First bid placed (1 bidders in total)
  • 07.08.2026 14:29 Last bid activity
  • 07.08.2026 16:30 Bidding closes
  • 11.08.2026 17:47 Buyer published: NAT260015600_15600 ქვემო ახალშენი, ოქმი 2.pdf
  • 18.08.2026 00:00 Contract signed: N1-153-26ტ — 57,271 ₾
  • 21.08.2026 16:03 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ქვემო ახალშენის ყორღანის არქეოლოგიური კვლევა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დავალება იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტში ატვირთული დანართ N1 ში - ტექნიკური დავალება. 1.2.2 შესყიდვის ობიექტის დასახელება რაოდენობით იხილეთ სატენდერო დოკუმეტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთულ დანართ N2-ში ფასების ცხრილში (Excel). 1.2.3 ფასების ცხრილი - დანართი N2-ის წარმოუდგენლობის ან განუფასებლად წარმოდგენის შემთხვევაში პრედენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. 1.2.4. შემსყიდველის მიერ საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში, მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს მხატვარ-არქიტექტორზე და არქეოლოგზე გადახდილი თანხის დამადასტურებელი დოკუმენტი (გადარიცხვის ქვითარი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. შესრულებული სამუშაოს ანგარიშის ჩაბარების საბოლოო ვადაა არქეოლოგიური სანებართვო მოწმობის გაცემიდან სამი კალენდარული თვე (90 კალენდარული დღე).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. არქოლოგიური კვლევის ჩატარების ადგილია თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის ქვემო ახალშენის ყორღანის ტერიტორია;
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს 2018 წლიდან ამ ტენდერის გამოცხადების დღემდე განხორციელებული უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 3 (სამი) არქეოლოგიური სამუშაო. 2.2.1.2. მოთხოვნილი გამოცდილების დამადასტურებლად წარმოდგენილი უნდა იქნას არქეოლოგიური სამუშაოების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: ხელშეკრულებ(ები)ა, მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი და საგადასახადო ანგარიშფაქტურ(ები)ა (არსებობის შემთხვევაში - ვრცელდება საგადასახადო ანგარიშფაქტურაზე) ან ანგარიშსწორების დამადასტურებელი შესაბამისი დოკუმენტაცია (საგადახდო დავალება). 2.2.1.3. იმ შემთხვევაში, თუ არ არსებობს შესაბამისი ხელშეკრულებ(ებ)ი და შესრულებულ სამუშაოზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტები, სგადასახადო ანგარიშფაქტურ(ები)ა ან ანგარიშსწორების დამადასტურებელი შესაბამისი დოკუმენტაცია (საგადახდო დავალება), შესაძლებელია წარმოდგენილი იქნას არქელოგიური კვლევის ანგარიში ან/და ნებისმიერი სხვა სახის დოკუმენტი, რომელიც დაადასტურებს აღნიშნული მომსახურების ტენდერში მონაწილე კომპანიის მიერ შესრულების ფაქტს; 2.2.1.4. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის გამოცდილება მიღებული აქვს სახელმწიფო შესყიდვების ფარგლებში და ხელშეკრულებ(ებ)ი და შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, ასეთ შემთხვევაში საკმარისია სატენდერო განცხადების ან CMR ნომრების შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა და პრეტენდენტი თავისუფლდება სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1.2. პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტაციის წარმოდგენის ვალდებულებისგან;
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
2.4.1.1. პრეტენდენტმა ტენდერით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების უზრუნველსაყოფად უნდა გამოყოს არქეოლოგიური სამუშოების ხელმძღვანელი არქეოლოგი. აღნიშნულის დამადასტურებლად წარმოდგენილი უნდა იქნას ამ არქეოლოგის წერილობითი დადასტურება, რომ იგი უხელმძღვანელებს ტენდერით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულებას;
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
2.5.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სამუშაოთა ჩატარების ორგანიზების პროექტი და მათი ჩატარების კალენდარული გრაფიკი, სექტორებისა და შესაბამისი სამუშაოების თანმიმდევრობის ჩვენებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მიმწოდებელი ვალდებულია ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, არქეოლოგიური სამუშაოების დაწყებამდე გადაიხადოს სანებართვო მოსაკრებელი არქეოლოგიური სამუშაოების ნებართვის მისაღებად 50 (ორმოცდაათი) ლარის ოდენობით, მიმართოს სააგენტოს და აიღოს არქეოლოგიური სამუშაოების სანებართვო მოწმობა არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში, წინააღმდეგ შემთხვევაში შემსყიდველი იტოვებს უფლებას ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
4.1.3.1. არქეოლოგიური მომსახურება წარმოადგენს ინტელექტუალურ/სამეცნიერო საქმიანობას, სადაც ძირითად ხარჯს შეადგენს პერსონალის ინტელექტუალური რესურსი. არქოლოგიურ მომსახურებას არ გააჩნია სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოების მსგავსი სახარჯთაღრიცხვო ნორმატივები (მაგალითად მასალის, მანქანა-მექანიზმების საბაზრო ფასი) და ამავე დროს არ არსებობს არქეოლოგიური კვლევის მარეგულირებელი ნორმები და წესები. ამ გარმოებების გამო, ფასწარქმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნის მოთხოვნა მიზანშეწონილად არ იქნა მიჩნეული.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
7.1.1. წინასწარი ანგარიშსწორება შესაძლებელია განხორციელდეს მიმწოდებლის მოთხოვნის საფუძველზე, ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 30%-ის ოდენობით. 7.1.2. წინასწარი ანგარიშსწორების მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებული დაწესებულებიდან (ან უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულებიდან, რომელიც გადაზღვეული იქნება საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებული დაწესებულების მიერ) გაცემული საბანკო გარანტია, რომლის მოქმედების ვადა მინიმუმ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას. საავანსო უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია შესაძლებლობას უნდა აძლევდეს შემსყიდველს პირველივე მოთხოვნისთანავე, შემსყიდველის მხრიდან ყოველგვარი დასაბუთებისა და დოკუმენტაციის წარდგენის გარეშე, მიიღოს შესაბამისი თანხა. გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; საავანსო ანგარიშსწორების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის შინაარსი უნდა შეთანხმდეს შემსყიდველთან და წარმოდგენილი უნდა იქნას შემდეგი ფორმის დაცვით: დაბეჭდილი, გარანტიის გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი, უფლებამოსილი პირის მიერ და ბეჭედდასმული. საბანკო გარანტია და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. 7.1.3. ავანსის სახით გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების ღირებულებიდან, ავანსის სახით გადახდილი თანხის პროცენტული ოდენობის მიხედვით; 7.1.4. საავანსო ანგარიშსწორების გარანტიის გამოყენების/დაკავების პირობები განისაზღვრება ხელშეკრულების პროექტით.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე;
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორება განხორცილდება ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარდგენიდან (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თორნიკე შემოზაშვილი, 514040014, tornikeshemoza@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ტენდერში მონაწილეობის მიღებით პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე. 10.1.2. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე. 10.1.3. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია, გარდა EXCEL-ის ფაილისა, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). 10.1.5. პრედენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.6. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით, (დღგ-ს გარეშე); 10.1.7. პრეტენდენტის მიერ ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას დაზუსტების გარეშე. 10.1.8. პრეტენდენტი არ არის ვალდებული ხარჯთაღრიცხვაში გამიჯნულად წარადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული გეგმური მოგების და ზედნადები ხარჯების ზღვრული ნორმები. ასეთ შემთხვევაში, გეგმური მოგება და ზედნადები ხარჯები გაითვალისწინება ერთეულის ღირებულებაში. 10.1.9. პრეტენდენტი სატენდერო წინადადების ფასში არ ითვალისწინებს დამატებული ღირებულების გადასახადს (შემდგომში - დღგ), მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ–ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად. იმ შემთხვევაში, თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად არის დღგ–ს გადამხდელი, ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება სატენდერო წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ–ს ოდენობა. პრეტენდენტის დღგ-ის გადამხდელად რეგისტრაციის შესახებ ინფორმაცია ავტომატურად გენერირდება სისტემის მეშვეობით და ამ ინფორმაციის წარმოდგენა სავალდებულო არ არის; 10.2. პრეტენდენტის მიერ სავალდებულოდ წარმოსადგენი დოკუმენტებია: ა) სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტის თანახმად - ხარჯთაღრიცხვა ( EXCEL - ის ფორმით); ბ) სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1. პუნქტის თანახმად - ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ; გ) სატენდერო დოკუმენტაციის 2.4.1. პუნქტის თანახმად - ინფორმაცია პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ. დ) მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების გეგმა-გრაფიკი სატენდერო დოკუმენტაციის 2.5.1. პუნქტის მოთხოვნათა დაცვით;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260015601 28.07.2026 contract signed same category · 90% title match · same buyer · similar size

თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ზემო ახალშენის ყორღანის არქეოლოგიური კვლევა

საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → სიძველეთა დაცვისა და შესწ… 1 bidder 59,028 ₾
NAT250014671 12.08.2025 contract signed same category · 37% title match · same buyer · similar size

საჩხერეს მუნიციპალიტეტი, თოდაძეების ციხის არქეოლოგიური კვლევა

საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ლეიერკო 1 bidder 46,848 ₾
NAT260016644 07.08.2026 evaluation same category · 40% title match · same buyer · similar size

მცხეთის მუნიციპალიტეტში, ზემო ნიჩბისის სამაროვნის გადარჩენითი არქეოლოგიური კვლევა

საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 39,444 ₾
NAT250016714 11.09.2025 contract signed same category · 39% title match · same buyer · similar size

კასპის მუნიციპალიტეტი, გრაკლიანი გორის არქეოლოგიური კვლევა

საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → არქეოლოგიური ასოციაცია 1 bidder 57,722 ₾
NAT260014429 10.07.2026 contract signed same category · 41% title match · same buyer · similar size

ახალციხის მუნიციპალიტეტში მდებარე აბის ნამოსახლარის არქეოლოგიური კვლევა

საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დ… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → მთის კულტურული მემკვიდრეო… 1 bidder 35,596 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

საქართველოს ეროვნული მუზეუმი
შპს ხაზი
შპს არქ-ლაითი
არქეოლოგიის განვითარების ფონდი
შპს არქიტექსი