ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015933
NAT260015933 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისათვის ხილის ბანანის, ლიმონის და ვაშლის შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 20% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Incumbent რევაზ ბურნაძე has won 2 of the last 4 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 03200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N63 running 156 days remaining Contract PDF ↗
20,488 ₾ contract amount no payments recorded yet 21.08.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015933
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების-საბავშვო ბაღების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია03200000-ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება27`861.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა-
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი03.08.2026 14:27
წინადადებების მიღება იწყება09.08.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება11.08.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა279 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT260015933_ოქმი N 2 (ხილი)_1.pdf.pdf ნანა შუბითიძე 12.08.2026 15:40
NAT260015933_15933 (1).pdf.pdf ტატო იდოიძე 14.08.2026 21:26
NAT260015933_ოქმი N 3 (ხილი).pdf.pdf ნანა შუბითიძე 17.08.2026 18:03

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ნება 26,313 20,488 won
NAT260015933_ფასების ცხრილი N1 ვაშლი ლიმონი და ბანანი (2)-signed.pdf.pdf
რევაზ ბურნაძე 23,352 23,352
NAT260015933_ფასების ცხრილი N1 ვაშლი ლიმონი და ბანანი-signed.pdf.pdf · NAT260015933_მისამართები-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 03.08.2026 14:27 Announced
  • 09.08.2026 00:09 Bidding opens
  • 11.08.2026 13:05 First bid placed (2 bidders in total)
  • 11.08.2026 14:25 Last bid activity
  • 11.08.2026 15:00 Bidding closes
  • 12.08.2026 15:40 Buyer published: NAT260015933_ინტერესთა კონფლიქტი ხილი.pdf
  • 12.08.2026 15:40 Buyer published: NAT260015933_ოქმი N 2 (ხილი)_1.pdf
  • 14.08.2026 13:42 Buyer published: NAT260015933_ფასების ცხრილი N1 ვაშლი ლიმონი და ბანანი (2) ხაშური-signed.pdf
  • 14.08.2026 21:26 Buyer published: NAT260015933_15933 (1).pdf
  • 17.08.2026 12:22 Buyer published: NAT260015933_დანართი N2 მისამართები.pdf
  • 17.08.2026 18:03 Buyer published: NAT260015933_ოქმი N 3 (ხილი).pdf
  • 21.08.2026 00:00 Contract signed: N63 — 20,488 ₾
  • 23.08.2026 23:01 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისათვის ხილის ბანანის, ლიმონის და ვაშლის შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ვაშლი უმაღლესი ხარისხის, კონსისტენცია მკვრივი, მშრალი, ნაყოფი საღი, დაზიანებებისა და შავი ლაქების გარეშე, არ უნდა აღენიშნებოდეს მექანიკური დაზიანება, სოკოვანი და ბაქტერიოლოგიური დაავადებები, ორგანოლეპტიკური მახასიათებლები, სუნი, გემო, ფერი ნორმაში ერთი ცალი ვაშლის წონა არანაკლებ 100 გრ, მიწოდებული პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედ სტანდარტებსა და სანიტარულ-ჰიგიეუნრ ნორმებს, ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების სრული დაცვით - რაოდენობა 5340 კგ 2. ბანანი • საღი, სუფთა, მკვრივი, მშრალი, პრიალა, გლუვზედაპირიანი; არ უნდა იყოს დამპალი (არც გარედან და არც - გული), მექანიკური დაზიანებების მქონე (გაჭრილი, დაჟეჟილი და სხვა); არ უნდა ემჩნეოდეს გადამწიფებისგან გამოწვეული შავი ლაქები; • არ უნდა აღენიშნებოდეს სოკოვანი, ბაქტერიოლოგიური და სხვადასხვა მავნებლებისაგან მიყენებული დაზიანებები. • გემო უნდა იყოს სახეობისთვის დამახასიათებელი; შეფერილობა - ყვითელი; • თითოეულის სიგრძე უნდა იყოს არანაკლებ 15 სმ; • პროდუქტი დაფასოებული უნდა იყოს მუყაოს ყუთებში. რაოდენობა 2700 კგ 3. ლიმონი ლიმონი. უნდა იყოს - საღი, სუფთა, მწიფე, მკვრივი; არ უნდა იყოს დამჭკნარი, ჭიანი, დამპალი (არც გარედან და არც - გული), მექანიკური დაზიანებების მქონე (გაჭრილი, დაჟეჟილი და სხვა); გემო უნდა იყოს სახეობისთვის დამახასიათებელი; • არ უნდა აღენიშნებოდეს სოკოვანი, ბაქტერიოლოგიური და სხვადასხვა მავნებლებისაგან მიყენებული დაზიანებები, რაოდენობა 582 კგ შენიშვნა: 1. მოწოდებული პროდუქცია უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედ სტანდარტებსა და სანიტარულ-ჰიგიენურ ნორმებს. ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს მოქმედი სტანდარტებისა და საქართველოში მოქმედი სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების სრული დაცვით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება ხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით,შაბათ-კვირის, არდადეგების და დასვენების დღეების გარდა 9-დან 17 საათამდე შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად კვირაში ერთხელ.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1.მოთხოვნა დასარიგებელი საქონლის რაოდენობაზე მიმწოდებელს გაეგზავნება ელექტრონულად, ორი დღით ადრე, მის მიერ წარმოდგენილი ელ-ფოსტის ან/და სხვა კომუნიკაციის საშუალებით. 1.5.2. საქონლის დარიგება გაერთიანების ფილიალებში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს კვირაში ერთხელ,შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად 1.5.3. საქონლის მიწოდება განხორციელდება დანართი N2-ის მიხედვით. 1.5.4. მიწოდებული საქონლის მიღება განხორციელდება სასაქონლო ზედნადებებისა და მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტების საფუძველზე
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ წარმოადგენს გაფასებულ ფასების ცხრილს, არ მიუთითებს წარმოშობის ქვეყანას და მწარმოებელს, რომელიც ხელომოწერილი უნდა იქნეს ელექტრონულად პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტი რეგისტრირებული უნდა იყოს ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში ან განაცხადი უნდა ჰქონდეს გაკეთებული აღნიშნულ რეესტრში რეგისტრაციის ან/და რეგისტრაციის ვადის გაგრძელების მიზნით, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით, სადაც „გამოყენებული ეკონომიკური საქმიანობის სახეების ცნობარ“-ში/საქმიანობის აღწერაში მითითებული იქნება საკვებ პროდუქტებთან დაკავშირებული საქმიანობის სახე/სახეები. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ამონაწერი ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრიდან ან განაცხადი, რეესტრში რეგისტრაციის ან/და რეგისტრაციის ვადის გაგრძელების თაობაზე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 მოცემული რაოდენობა წარმოადგენს საორიენტაციო/სავარაუდო რაოდენობას, შემსყიდველი უფლებამოსილია ხელშეკრულებით განსაზღვრული საქონლის რაოდენობა არ აითვისოს სრულად. შესყიდვის ობიექტის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებული იქნება ბავშვთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის სრულად ათვისებაზე. 2.9.2. შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად კვირაში ერთხელ. 2.9.3. მიმწოდებელმა თავისი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს საქონლის ადგილზე მიტანა. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნიდან 2 (ორი) კალენდარული დღის ვადაში. 2.9.4. მისაწოდებელი შესყიდვის დასახელება, რაოდენობა და მიწოდების კონკრეტული დღეები განისაზღვრება შემსყიდველისაგან ელექტრონული ფორმით წინასწარ მიცემული შეკვეთის საფუძველზე (მიმწოდებელს შეკვეთა გადაეგზავნება რეკვიზიტებში მითითებულ ელექტრონულ ფოსტაზე). 2.9.5. მიწოდებული საქონლის ყოველი პარტიიდან, შემსყიდველის მიერ გარკვეული ნაწილის დაწუნების (უხარისხობის გამო) შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია დაუყოვნებლივ ჩაანაცვლოს იგი სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული საქონლის ხარისხობრივი მახასიათებლების შესაბამისი საქონლით, სრული მოცულობით. 2.9.6. ხარისხის დადგენილ სტანდარტებთან შესაბამისობის განსაზღვრის მიზნით, შემსყიდველი ორგანიზაცია უფლებამოსილია, ხელშეკრულების მოქმედების განმავლობაში საჭიროების შემთხვევაში განახორციელოს საქონლის ნიმუშის აღება და სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროში" ან სხვა აკრედიტირებული ორგანიზაციაში შემოწმება. შემოწმებას უზრუნველყოფს მიმწოდებელი (მათ შორის ხარჯების ანაზღაურებას). ლაბორატორიული შემოწმების ოქმებში მითითებული მაჩვენებლებით უნდა დგინდებოდეს ხელშეკრულების ტექნიკური სპეციფიკაციით მოთხოვნილი მაჩვენებლები და პროდუქცია უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი შესაბამისი სტანდარტებით განსაზღვრულ ხარისხის და უსაფრთხოების მაჩვენებლებს. თუ პროდუქტის შენახვის პირობებმა შესაძლოა გავლენა მოახდინოს კონკრეტული გამოცდის შედეგებზე, საქონლის ნიმუშის აღება უნდა განხორციელდეს პროდუქტის მიწოდების მომენტში. ასეთ შემთხვევაში, შემსყიდველი ორგანიზაცია უფლებამოსილია მოითხოვოს პროდუქციის შესაბამისობის შემოწმება კონკრეტულ თარიღში (საქონლის ვარგისიანობის ვადაში).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება მოხდება 2026 წელს უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში(ლარი) ეტაპობრივად მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის საფუძველზე. 7.2.2 ხარჯი რომელიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას.სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოხატული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და ტრანსპორტირების გათვალისწინებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა შუბითიძე, 599295669, nanashubitidze97@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000793 29.07.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 03200000ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული → რევაზ ბურნაძე 2 bidders 32,000 ₾
SPA250001257 05.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 03200000ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული → რევაზ ბურნაძე 2 bidders 49,500 ₾
SPA260000773 19.08.2026 announced same category · 46% title match · same buyer

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპელიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისთვის…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 03200000ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული 0 bidders 50,063 ₾
SPA250001236 04.12.2025 contract signed same category · 46% title match · same buyer

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპელიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისთვის…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 03200000ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული → მამუკა ჭადაშვილი 1 bidder 92,085 ₾
NAT250024317 25.12.2025 contract signed same category · 48% title match · similar size

ა(ა)იპ ხობის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი სააღმზრდელო გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულების…

ხობის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი სააღ… 03200000ბურღულეული, კარტოფილი, ბოსტნეული, ხილი და თხილეული → შპს დარიალი 007 3 bidders 24,230 ₾
SPA250001241 04.12.2025 contract signed same division · 76% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები → შპს ნება პლიუსი 2 bidders 26,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

მამუკა ჭადაშვილი 13×
შპს ნება პლიუსი
შპს ნება
კონსტანტინე ლაცაბიძე
შპს ოშხნელი და ვაჟები