ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016576
NAT260016576 NAT · აუქციონის გარეშე evaluation On procurement.gov.ge ↗

ტექსტილის ნართი და ძაფი

კოლეჯი ,,აისი'' 71 tenders 1.4 avg bidders 12 failed 553 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 59% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 19400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016576
შესყიდვის სტატუსიშერჩევა/შეფასება
შემსყიდველიკოლეჯი ,,აისი''
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია19400000-ტექსტილის ნართი და ძაფი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება15`066.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი07.08.2026 16:51
წინადადებების მიღება იწყება15.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება17.08.2026 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა151 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
გივი გიუნაიძე 14,374 14,374
NAT260016576_ი/მ გივი გიუნაიძე_ფასების ცხრილი - დანართი N2 -ძაფები.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 07.08.2026 16:51 Announced
  • 15.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 16.08.2026 12:51 First bid placed (1 bidders in total)
  • 16.08.2026 12:51 Last bid activity
  • 17.08.2026 16:00 Bidding closes
  • 19.08.2026 14:16 Buyer published: NAT260016576_ინტერესთა კონფლიქტი და სხდომის ოქმი CPV194_0001.pdf
  • 20.08.2026 17:51 Buyer published: NAT260016576_ი/მ გივი გიუნაიძე_წერილი სატენდერო კომისიას - NAT260016576-signed.pdf
  • 23.08.2026 22:56 Current status: evaluation

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ტექსტილის ნართი და ძაფი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. საქარგავი ძაფი ბამბის _ ხელით საქარგავი, არანაკლებ 100 გრ შეფუთვა შესასყიდი რაოდენობა - 2 კგ 2. საქსოვი ძაფი მირინოსის _ შალის ნართი მისაქსელისთვის №5, ორწვერი, არანაკლებ 100 გრ. შალი 100%. ფერი - თეთრი შესასყიდი რაოდენობა - 1 კგ 3. საქსოვი ძაფი შალის _ არანაკლებ 65 % შალი არანაკლებ 6 ძირითადი ფერი, #5, ორწვერი. შესასყიდი რაოდენობა - 2 კგ 4. შალის ნართი მისაქსელისთვის _ შალის ნართი მისაქსელისთვის №5, ორწვერი, არანაკლებ 100 გრ. შალი 100%. ფერი - თეთრი შესასყიდი რაოდენობა - 25 კგ 5. შალის ნართი მისაქსელისთვის ფერადი _ შალის ნართი მისაქსელისთვის №5, ორწვერი, არანაკლებ 100 გრ. შალი 100%. ფერი - სხვადასხვა, არანალებ 6 შესასყიდი რაოდენობა - 35 კგ 6. ხელოვნური ნართი მისაქსელისთვის _ ხელოვნური ნართი მისაქსელისთვის - №5, ორწვერი, არანაკლებ 100 გრ. ფერი - სხვადასხვა, არანალებ 6 შესასყიდი რაოდენობა - 20 კგ 7. ბამბის ან/და სელის ნართი ქსელისთვის _ ბამბის ნართი ქსელისთვის - №5, ორწვერი, არანაკლებ 100 გრ. ბამბა - 100%. ფერი - თეთრი შესასყიდი რაოდენობა - 10 კგ 8. ბამბის ან/და სელის ნართი ქსელისთვის _ ბამბის ნართი ქსელისთვის - №5, ერთწვერი, დაგრეხილი. არანაკლებ 100 გრ. ბამბა - 100%. ფერი - თეთრი შესასყიდი რაოდენობა - 10 კგ 9. საქსოვი ძაფი მოხერი _ ქარხნულად დაფასოებული, არანაკლებ 100 გრ შეფუთვით, არანაკლებ 6 სხვადასხვა ფერის შესასყიდი რაოდენობა - 9 კგ 10. საქსოვი ძაფი თივთიკი _ ქარხნულად დაფასოებული, არანაკლებ 100გრ შეფუთვით შესასყიდი რაოდენობა - 11 კგ 11. საკერავი ძაფი თეთრი _ არანაკლებ 100 გრ, #40 შესასყიდი რაოდენობა - 15 ცალი 12. საკერავი ძაფი შავი _ არანაკლებ 100 გრ, #40 შესასყიდი რაოდენობა - 18 ცალი 13. საკერავი ძაფი სხვადასხვა ფერის _ სხვადასხვა ფერის, არანაკლებ 6 ძირითადი ფერი, არანაკლებ 100 გრ, #40 შესასყიდი რაოდენობა - 15 ნაკრები 14. საქარგავი ძაფი აბრეშუმის _ სხვადასხვა ფერის, არანაკლებ 6 ძირითადი ფერი, არანაკლებ 100 გრ, #40 შესასყიდი რაოდენობა - 15 ნაკრები 15. მოსაკალმავი ზონარი _ შესაკრავი თასმა, არაუმეტეს 5 სმ სისქის, მრგავლი ფორმის შესასყიდი რაოდენობა - 100 მეტრი
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის ჩათვლით
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდებას მომწოდებელი ახორციელებს საკუთარი ხარჯებით მისამართზე: ახმეტის მუნიციპალიტეტი ს. ქვემო ალვანი, სსიპ კოლეჯი ,,აისი''
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. სატენდერო წინადადების წარდგენით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილ მოთხოვნებს. 2.9.2. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია და დოკუმენტაცია შედგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტის ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 2.9.3. ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა აიტვირთოს Excel-ის ფორმატით, სატენდერო პირობების 1.3. მოცემული ცხრილის შესაბამისად. 2.9.4. ხარჯთაღრიცხვაში ერთეულის ღირებულება წარმოდგენილი უნდა იყოს ლარის მეასედის სიზუსტით.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
სატენდერო პიროებებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით, მომწოდებელი ვალდებულია სატენდერო კომისიის მოთხოვნის საფუძველზე, წარმოადგინოს ნიმუშები ორგანიზაციაში მატერიალური სახით, ყველა პოზიციაზე.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
გურჯაანის რაიონი ს. კაჭრეთი, სსიპ კოლეჯი ,,აისი''
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1) თუ ტენდერში, ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად, ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს, დადგენილ ვადაში, მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სსიპ „ლევან სამხარაულის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტირებული პირის ან აუდიტორის დასკვნით (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნეს დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლ(ებ)ი), რომელიც დაადასტურებს დაფიქსირებულ ფასად სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობას. 2) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც, პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის მთლიან ღირებულებასთან), ასევე, ხარჯთაღრიცხვის ერთეულის ფასებთან მიმართებაში. 3) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის დადგენილ ვადაში წარუდგენლობა ან სატენდერო პირობებთან ან/და ტექნიკურ დოკუმენტაციასთან შეუსაბამობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 32-ე მუხლის პირველი პუნქტის „დ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, თანხის გადარიცხვის ფორმით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 7.2.2. ანგარიშსწორება იწარმოებს, ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის გათვალისწინებით, შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტისა და საქართველოს კანონმდებლობით დაშვებული საგადასახადო დოკუმენტების (სასაქონლო ზედნადები ან/და საგადასახადო ანგარიშფაქტურა ან/და სხვა დოკუმენტები) საფუძველზე
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მიწოდებულ შესყიდვის ობიექტზე მიღება-ჩაბარების აქტის ხელმოწერიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამარ ლაზაშვილი, 577557145, tamar.lazashvili@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ბიზნესი 2012
ბაგრატი ქადაგიძე
შპს გიო 23
მალხაზი ზირაქაშვილი
ინდივიდუალური მეწარმე მედეია გეთიაშვი…