ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA230001291
SPA230001291 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია: ბაგის გადასატანი მისაბმელი (ლაფეტი)

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 34200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N104 fulfilled Contract PDF ↗
30,180 ₾ contract amount 30,180 ₾ (100%) actually paid 29.06.2023 – 31.01.2024
PaymentSourceYear QuarterPaid on
30,180.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2023 Q3 25.08.2023

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA230001291
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია34200000-სატრანსპორტო საშუალებების ძარები, მისაბმელები ან ნახევრადმისაბმელები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება30`680.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი07.06.2023 21:59
წინადადებების მიღება იწყება14.06.2023 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება16.06.2023 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი123.00 GEL
გარანტიის ოდენობა307 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (7)

SPA230001291_ოქმი N2.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 19.06.2023 17:32
SPA230001291_ინტ. კონფლიქტი.pdf.pdf ნიკო ხუციშვილი 19.06.2023 17:32
SPA230001291_ოქმი #3.pdf.pdf მაია გაფრინდაშვილი 23.06.2023 15:21
SPA230001291_წერილი მოწვევაზე-.pdf.pdf მაია გაფრინდაშვილი 23.06.2023 15:22

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ტრანსპორტერი 30,680 30,180 won
SPA230001291_ფასების ცხრილი - დანართი N2 signed.pdf.pdf · SPA230001291_ტექნიკური დავალება - დანართი N1 signed.pdf.pdf · SPA230001291_მწარმოებლის წერილი.pdf.pdf · SPA230001291_ინფორმაცია საგარანტიო პირობების შესახებ - დანართი N3 signed.pdf.pdf · SPA230001291_ინფორმაცია ანალოგიური მომსახურების გაწევის გამოცდილების შესახებ - დანართი N4 signed.pdf.pdf · SPA230001291_ანგარიშფაქტურა.pdf.pdf · SPA230001291_სასაქონლო ზედნადები.pdf.pdf · SPA230001291_ინფორმაცია მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 07.06.2023 21:59 Announced
  • 14.06.2023 00:02 Bidding opens
  • 15.06.2023 14:38 First bid placed (1 bidders in total)
  • 16.06.2023 11:56 Last bid activity
  • 16.06.2023 12:00 Bidding closes
  • 19.06.2023 17:32 Buyer published: SPA230001291_ოქმი N2.pdf
  • 19.06.2023 17:32 Buyer published: SPA230001291_ინტ. კონფლიქტი.pdf
  • 19.06.2023 17:32 Buyer published: SPA230001291_წერილი ხელშეკრულებაზე - ტრანსპორტერ.pdf
  • 19.06.2023 20:08 Buyer published: SPA230001291_ინფორმაცია საგარანტიო პირობების შესახებ - დანართი N3_ინფორმაცია საგარანტიო პირობების შესახებ - დანართი N3 signed .pdf
  • 19.06.2023 20:08 Buyer published: SPA230001291_ფასების ცხრილი - დანართი N2_ფასების ცხრილი - დანართი N2 signed .pdf
  • 23.06.2023 15:21 Buyer published: SPA230001291_ოქმი #3.pdf
  • 23.06.2023 15:22 Buyer published: SPA230001291_წერილი მოწვევაზე-.pdf
  • 29.06.2023 00:00 Contract signed: N104 — 30,180 ₾
  • 21.08.2026 15:23 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია: ბაგის გადასატანი მისაბმელი (ლაფეტი)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექნიკური დავალება დანართი №1 ბაგის გადასატანი მისაბმელი (ლაფეტი) – 2 ცალი მინიმალური ტექნიკური მახასიათებლები: მისაბმელზე თავისუფლად უნდა ეტეოდეს და დაბრკოლების გარეშე უნდა ადიოდეს შემსყიდველის საკუთრებაში არსებული ბაგის ტიპის სატრანსპორტო საშუალებები (CFMOTO ZFORCE 1000 SPORT R და BUGGY MAVERIC TRAIL 800 ) წონა - არაუმეტეს 400 კგ. ტვირთამწეობა - არანაკლებ 850 კგ საბურავების რაოდენობა - არანაკლებ 2 საერთო სიგრძე/სიგანე - არაუმეტეს 4800/2500 მმ. პლათფორმის სიგრძე/სიგანე - არანაკლებ 3200/1800 მმ. პლატფორმის სიმაღლე: არანკლებ 650 მმ - არაუმეტეს 750 უნდა გააჩნდეს ჩასაბმელთან ე.წ ბალანსის საბურავი რომლითაც დარეგულირდება მისაბმელის წინა მხარის სილაღლე. უნდა გააჩნდეს მუხრუჭი რომელიც დაკავშირებული იქნება ავტომობილთან და მოხდება ვტომობილის და მისაბმელის ერთდროული დამუხრუჭება, უნდა გააჩნდეს მოხვევის მაჩვენებელი ციმციმები და სამუხრუჭე სანათი, რომელიც დაკავშირდება ავტომობილთან და იმუშავებს სინქრონში ავტომობილთან. მისაბმელს უნდა გააჩნდეს პარკირების მუხრუჭი. მისაბმელი თავსებადი უნდა იყოს ავტომობილის 50მმ-იან ბურთულიან ჩასაბმელთან. *შენიშვნა - შესყიდვის ობიექტი უნდა იყოს ახალი და არ უნდა იყოს ექსპულატაციაში ნამყოფი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორცილდეს ქ.თბილისი, ვლადიმერ წითლანაძის I შესახვევი N1 (ყოფილი გ. გულუას ქ №6)
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
დანართი №3 ინფორმაცია საგარანტიო პირობებისა და ვადების შესახებ: შესყიდვის ობიექტზებზე გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს შემდეგი პირობებით: მიღება ჩაბარების გაფორმებიდან არანაკლებ 6 (ექვსი) თვის განმავლობაში ქარხნული დეფექტის ან წუნის გამოვლენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით დეფექტის ან წუნის გამოვლენის შემთხვევაში 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში (განსაკუთრებულ შემთხვევაში გონივრულ ვადაში) უზრუნველყოს დაზიანების აღმოფხვრა ან/და დაზიანებული საქონლის ჩანაცვლება ანალოგიური პარამეტრების მქონე ახალი საქონლით;
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფასების ცხრილით მოითხოვება შემოთავაზებულ საქონელზე მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი და მოდელი. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტების შესაბამისად, დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ, ასევე არ არის წარდგენილი ხარჯთაღრიცხვა ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ დანართი N4-ის მიხედვით პრეტენდენტს 2020 წლის 01 იანვრიდან სატენდერო დოკუმენტაციის სისტემაში განთავსების დღემდე უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 70.000,00 (სამოცდაათი ათასი ლარი 00 თეთრი) ლარის ღირებულების მსგავსი/ანალოგიური საქონლის მიწოდების გამოცდილება გამოცდილება. თუ გამოცდილების დამადასტურებელი ხელშეკრულება არ არის გაფორმებული სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ კანონდებლობის შესაბამისად ან არ არის სისტემაში ატვირთული, პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს მსგავსი/ანალოგიური საქონლის მიწოდების დამადასტურებელი ხელშეკრულებებისა და მიღება-ჩაბარებების აქტების ასლები ან/და სხვა სახის დამადასტურებელი დოკუმენტი. იხ. მიბმული ფაილი: ინფორმაცია ანალოგიური საქონლის მიწოდების გამოცდილების შესახებ
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
ინფორმაცია სერვის-ცენტრ(ებ)ის შესახებ მისამართ(ებ)ის, მითითებით: პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს მოქმედი სერვისცენტრი ქალაქ თბილისში, რომელიც უზრუნველყოფს ბაგის გადასატანი მისაბმელის (ლაფეტი) საგარანტიო და გარანტიის შემდგომ საჭირო ტექნიკურ მომსახურებას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პასპორტი ან სერტიფიკატი ან ხარისხის დოკუმენტი ან მწარმოებლის მიერ გაცემული დოკუმენტი, რომლითაც დადასტურებული იქნება ტექნიკურ დავალება დანართი N1-ში მითითებული პარამეტრები. უცხოენოვანი დოკუმენტის წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს დოკუმენტის ქართულ ენაზე ნათარგმნი და შესაბამისი ნოტარიული წესით დამოწმებული თარგმანი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. სხვადასხვა ვალუტაში გამოსახული სატენდერო წინადადებები არ განიხილება. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, ეტაპობრივად ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის შესაბამისად, ეროვნულ ვალუტაში. ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულების ანაზღაურება განხორციელდება ორივე მხარის მიერ ხელმოწერილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაციის მიმწოდებლის მიერ წარდგენიდან.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის ანაზღაურება განხორციელდება ხელმოწერილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაციის მიმწოდებლის მიერ წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკო ხუციშვილი, 591512106, niko.khutsishvili@des.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
ტექნიკური მოთხოვნები: როგორც იურიდიული ასევე ფიზიკური პირისათვის პრეტენდენტმა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში სატენდერო წინადადების ფასის ატვირთვასთან ერთად უნდა ატვირთოს და წარმოადგინოს შემდეგი ტექნიკური დოკუმენტაცია: ა) სრული ინფორმაცია მისაწოდებელი საქონლის შესახებ ტექნიკური დავალება დანართი №1-ის მიხედვით; ბ) სატენდერო წინადადების ფასი ფასების ცხრილი დანართი №2-ის მიხედვით; გ) ინფორმაცია საგარანტიო პირობებისა და ვადების შესახებ დანართი №3-ის მიხედვით; დ) შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პასპორტი ან სერტიფიკატი ან ხარისხის დოკუმენტი ან მწარმოებლის მიერ გაცემული დოკუმენტი, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად; ე) ინფორმაცია სერვის-ცენტრ(ებ)ის შესახებ მისამართ(ებ)ის, მითითებით 2.3.1 პუნქტის მთხოვნის შესაბამისად. ვ) ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ დანართი №4-ის მიხედვით
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT230001108 20.01.2023 contract signed same category · similar size

ნახევარმისაბმელის სახელმწიფო შესყიდვა

SPA230000472 20.02.2023 contract signed same category · similar size

მისაბმელი სატრანსპორტო საშუალების სახელმწიფო შესყიდვა

მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერია 34200000სატრანსპორტო საშუალებების ძარები, მისაბმელები ან ნახევრადმისაბმელები → შპს ბასმოტორს 1 bidder 49,500 ₾
NAT240006835 01.04.2024 contract signed same category

ქარხნული წარმოების მისაბმელიანი წყლის ცისტერნის სახელმწიფო შესყიდვა

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 34200000სატრანსპორტო საშუალებების ძარები, მისაბმელები ან ნახევრადმისაბმელები → შპს დამი 2 bidders 15,050 ₾
NAT220028499 28.12.2022 contract signed same category · similar size

რიჩსტაკერის „SANY4535G” ნაწილების შესყიდვა (მონტაჟით)

შპს ჯიარ ლოგისტიკა და ტერმინალები 34200000სატრანსპორტო საშუალებების ძარები, მისაბმელები ან ნახევრადმისაბმელები → შპს თეგეტა რითეილი 1 bidder 27,460 ₾
NAT230005297 09.03.2023 contract signed same category · similar size

რიჩსტაკერის „SANY4535G” ნაწილების შესყიდვა (მონტაჟით)

შპს ჯიარ ლოგისტიკა და ტერმინალები 34200000სატრანსპორტო საშუალებების ძარები, მისაბმელები ან ნახევრადმისაბმელები → შპს თეგეტა ქონსთრაქშენ ექ… 1 bidder 24,750 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს VITA
"აი-თი-ეს ტესტინგ სერვისედ ლიმიტედ"ის…
შპს ლუმენი
შპს "საქართველოს ფოსტა"
შპს სითიტექ