ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250000924
SPA250000924 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისათვის გადამუშავებული ხილის და ბოსტნეულის შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 20% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.2 bidders, 47% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 15300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N77 fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
7,494 ₾ contract amount 7,494 ₾ (100%) actually paid 11.09.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,456.17 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 22.09.2025
806.44 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 10.10.2025
1,040.38 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 29.10.2025
564.55 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 07.11.2025
842.76 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 19.11.2025
763.63 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 28.11.2025
756.62 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 15.12.2025
263.34 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 18.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250000924
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების-საბავშვო ბაღების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია15300000-ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება11`796.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა-
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი27.08.2025 15:18
წინადადებების მიღება იწყება02.09.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება04.09.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა118 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 30 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

SPA250000924_ოქმი N2 ტომატი.pdf.pdf ნანა შუბითიძე 05.09.2025 14:33

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
მამუკა ჭადაშვილი 11,796 11,796 won
SPA250000924_ფასების ცხრილი N1 ტომატპასტა (9) (11).pdf.pdf · SPA250000924_დანართი N2 მისამართები (1).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 27.08.2025 15:18 Announced
  • 02.09.2025 00:01 Bidding opens
  • 03.09.2025 12:02 First bid placed (1 bidders in total)
  • 03.09.2025 12:02 Last bid activity
  • 04.09.2025 12:00 Bidding closes
  • 05.09.2025 14:33 Buyer published: SPA250000924_ინტერესთა კონფლიქტი ტომატი.pdf
  • 05.09.2025 14:33 Buyer published: SPA250000924_ოქმი N2 ტომატი.pdf
  • 11.09.2025 00:00 Contract signed: N77 — 7,494 ₾
  • 27.08.2026 05:41 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერთიანების სტრუქტურული ერთეულებისათვის გადამუშავებული ხილის და ბოსტნეულის შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ტომატ პასტა -მშრალი ნივთიერება არანაკლებ 25%, ფერი-სუნი-გემო დამახასიათებელი, კონსისტენცია სქელი, ჯანმრთელობისათვის მავნე მინარევების, საღებავებისა დ სახამებლის და ემულგატორების გარეშე, არ უნდა შეიცავდეს ნატრიუმის ბენზოატს. დაფასოება 0,200-1 კგ. (მოთხოვნის შესაბამისად) დაფასოებით მინის ან/და თუნუქის უჟანგავ ქილაში, მექანიკური და კოროზიული (ჟანგი) დაზიანების, ასევე ბომბაჟის გარეშე. მიწოდებული საქონლის დარჩენილი ვარგისიანობის ვადა უნდა იყოს საერთო ვადის არანაკლებ 40%, მაგრამ არანაკლებ 4 თვე.თუნუქის ქილებს არ უნდა აღენიშნებოდეს კოროზიის, ბომბაჟის და მექნიკური დაზიანების ნიშნები. მოწოდებული საქონლის შენახვის ვადა არანაკლებ საერთო ვადის 60%. პროდუქტის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ ტარადატრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. - რაოდენობა 90 კგ. 2. კიტრის მარინადი (მჟავე) - დაკონსერვებული მინის ქილაში, ჯანმრთელობისათვის მავნე მინარევების გარეშე, არ უნდა შეიცავდეს ნატრიუმის ბენზოატს. პროდუქტის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ტარადატრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. მოწოდებული საქონლის დარჩენილი ვარგისიანობის ვადა, მოწოდების თარიღისთვის, უნდა იყოს ვარგისიანობის საერთო ვადის არანაკლებ 50%. - რაოდენობა 302 კგ. 3. მუხუდო - დაკონსერვებული მინის ქილაში, ჯანმრთელობისათვის მავნე მინარევების გარეშე, არ უნდა შეიცავდეს ნატრიუმის ბენზოატს. პროდუქტის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ტარადატრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. მოწოდებული საქონლის დარჩენილი ვარგისიანობის ვადა, მოწოდების თარიღისთვის, უნდა იყოს ვარგისიანობის საერთო ვადის არანაკლებ 50% - რაოდენობა 377 კგ 4. ჯემი (ხილფაფა) - სხვადასხვა ხილის ჯემი (მარწყვის გარდა), მინის ქილით, 0,500კგ-დან 1 კგ-მდე შეფუთვით. კონსისტენცია სქელი, ჯანმრთელობისათვის მავნე მინარევების გარეშე. პროდუქტის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ტარადატრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. უნდა იყოს დამზადებული არანაკლებ 50% ხილისგან, არ უნდა შეიცავდეს კონსერვანტებს, საღებავებს და არომატიზატორებს (ჯემს უნდა გააჩნდეს მხოლოდ დამზადებისას გამოყენებული ხილის • ფერი, სუნი და გემო დამახასიათებელი შესაბამისი პროდუქტისთვის. • კონსისტენცია ერთგვაროვანი, სქელი. • ტენიანობა არაუმეტეს 34%, 100 გრამ პროდუქტში შაქრის შემცველობა არანაკლებ 62გ. • გასატიტრი მჟავების მასური წილი 0,3%-დან 0,9%-ის ჩათვლით. • დაფასოებული 0.5-1.5 (±0.4%) ლიტრამდე მინის ქილებში, შესაბამისი მარკირებით. • მოწოდებული საქონლის შენახვის ვადა უნდა იყოს არანაკლებ საერთო ვადის 50%. - რაოდენობა 150 კგ 5 გამხმარი ხილი (ჩირი) -ხმელი ჩირი სხვადასხვა ხილის, უმაღლესი ხარისხის, კონსტიტენცია მკვრივი, ორგანოლეპტიკური, ფიზიკურ-ქიმიური, სანიტარულ- ჰიგიენური მაჩვენებლები უნდა შეესაბამებოდეს კვების ტექნიკურ რეგლამენტს - რაოდენობა 250 კგ შენიშვნა 1. მოწოდებული „საქონლის“ ყველა პარტიას უნდა ჰქონდეს ეტიკეტი ქართულ ენაზე. პროდუქციის დასახელება და მისი შემადგენლობა, მწარმოებლის და დისტრიბუტორის დასახელება და რეკვიზიტები, პროდუქციის შენახვის პირობები, გამოშვების თარიღი და ვარგისიანობის ვადა, მწარმოებელი ქვეყანა. 2. „საქონლის“ ტრანსპორტირებისას მიმწოდებლის მიერ დაცული უნდა იქნას საქართველოს კანონმდებლობით მოთხოვნილი სანიტარული წესები და ნორმები 3. ა) მიწოდებული საკვები პროდუქციის ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს 2001 წლის 16 აგვისტოს #301/ნ ბრძანებით დამტკიცებული - ,,ჰიგიენური მოთხოვნები სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოებისადმი“- სანიტარული წესებისა და ნორმები“-ს მოთხოვნებს; ბ) საკვები პროდუქტების დაფასოება და შეფუთვა უნდა უზრუნველყოფდეს მისი ხარისხისა და უსაფრთხოების შენარჩუნებას; გ) საკვებ პროდუქტს უნდა ჰქონდეს ეტიკეტი ქართულ ენაზე: პროდუქციის დასახელება და მისი სახეობა; დამამზადებლის დასახელება და კატეგორია; პროდუქციის შენახვის პირობები; ვარგისიანობა - ვადა და თარიღი. დ) საქონლის იმპორტის შემთხვევაში ყოველ პარტიას თან უნდა ახლდეს საქონლის წარმოშობის სერტიფიკატი, თარგმნილი ქართულ ენაზე, ნოტარიულად დამოწმებული; პირობები; ვარგისიანობა - ვადა და თარიღი. ე) საკვები პროდუქციის შენახვისა და ტრანსპორტირებისას მიმწოდებლის მიერ დაცული უნდა იქნას სანიტარული წესებისა და ნორმების მოთხოვნები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. საქონლის მიწოდება ხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2025 წლის 30 დეკემბრის ჩათვლით, შაბათ-კვირის, არდადეგების და დასვენების დღეების გარდა 9-დან 17 საათამდე შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1.მოთხოვნა დასარიგებელი საქონლის რაოდენობაზე მიმწოდებელს გაეგზავნება ელექტრონულად, ორი დღით ადრე, მის მიერ წარმოდგენილი ელ-ფოსტის ან/და სხვა კომუნიკაციის საშუალებით. 1.5.2. საქონლის დარიგება გაერთიანების ფილიალებში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ორ კვირაში ერთხელ,შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად 1.5.3. საქონლის მიწოდება განხორციელდება დანართი N2-ის მიხედვით. 1.5.4. მიწოდებული საქონლის მიღება განხორციელდება სასაქონლო ზედნადებებისა და მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტების საფუძველზე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოების ქვეყანა და მწარმოებელი გაფასებული ფასების სხრილის ( ხარჯთაღრიცხვის ) შესაბამისად. 2.1.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ წარმოადგენს გაფასებულ ფასების ცხრილს და არ მიუთითებს წარმოშობის ქვეყანასა და მწარმოებლის დასახელებას, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მოცემული რაოდენობა წარმოადგენს საორიენტაციო/სავარაუდო რაოდენობას, შემსყიდველი უფლებამოსილია ხელშეკრულებით განსაზღვრული საქონლის რაოდენობა არ აითვისოს სრულად. შესყიდვის ობიექტის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებული იქნება ბავშვთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის სრულად ათვისებაზე. 2.9.2. შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად ორ კვირაში ერთხელ. 2.9.3. მიმწოდებელმა თავისი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს საქონლის ადგილზე მიტანა. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნიდან 3 (სამი) კალენდარული დღის ვადაში. 2.9.4. მისაწოდებელი შესყიდვის დასახელება, რაოდენობა და მიწოდების კონკრეტული დღეები განისაზღვრება შემსყიდველისაგან ელექტრონული ფორმით წინასწარ მიცემული შეკვეთის საფუძველზე (მიმწოდებელს შეკვეთა გადაეგზავნება რეკვიზიტებში მითითებულ ელექტრონულ ფოსტაზე). 2.9.5. მიწოდებული საქონლის ყოველი პარტიიდან, შემსყიდველის მიერ გარკვეული ნაწილის დაწუნების (უხარისხობის გამო) შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია დაუყოვნებლივ ჩაანაცვლოს იგი სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული საქონლის ხარისხობრივი მახასიათებლების შესაბამისი საქონლით, სრული მოცულობით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასის და ჯამური ღირებულების ადეკვატურობა. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება მოხდება 2025 წელს უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში(ლარი) ეტაპობრივად მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის საფუძველზე. 7.2.2 ხარჯი რომელიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას.სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოხატული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და ტრანსპორტირების გათვალისწინებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება პერიოდულად წარმოდგენილი მიღება-ჩაბარების აქტების და ანგარიშ-ფაქტურის ან/და სასაქონლო ზედნადების საფუძველზე 10 სამუშაო დრის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა შუბითიძე, 599295669, nanashubitidze97@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250001239 04.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები → მამუკა ჭადაშვილი 1 bidder 11,595 ₾
SPA250000816 04.08.2025 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები 2 bidders 13,187 ₾
NAT260015935 03.08.2026 not held same category · 78% title match · same buyer

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები 0 bidders 300 ₾
SPA260000774 19.08.2026 announced same category · 78% title match · same buyer

ა(ა)იპ ხაშურის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების საბავშვო ბაღების გაერ…

ხაშურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულე… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები 0 bidders 300 ₾
NAT250023128 11.12.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაგა-ბაღებისათვის გადამუშავებული ხილის და ბოსტნეულის…

გურჯაანის სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწე… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 14,400 ₾
NAT250021808 01.12.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

ა(ა)იპ კასპის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გაერთიანებაში შემავალ …

კასპის მუნიციპ სკოლამდელი აღზ. დაწ. გ… 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები → შპს სახანძრო ტექნიკი 1 bidder 9,150 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

მამუკა ჭადაშვილი 13×
შპს ნება პლიუსი
შპს ნება
კონსტანტინე ლაცაბიძე
შპს ოშხნელი და ვაჟები