ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250017095
NAT250017095 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბურთულიანი უკუსარქველი

შპს ,,ბათუმის წყალი" 286 tenders 2.0 avg bidders 74 failed 135 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 36% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42100000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N178 fulfilled Contract PDF ↗
9,900 ₾ contract amount 9,900 ₾ (100%) actually paid 29.10.2025 – 31.03.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
9,890.10 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2025 Q4 31.12.2025
9.90 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 21.01.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250017095
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ,,ბათუმის წყალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42100000-დანადგარები მექანიკური ენერგიის წარმოებისა და გამოყენებისთვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება21`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი17.09.2025 23:06
წინადადებების მიღება იწყება28.09.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება30.09.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა210 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT250017095_სერთიფიკატი.pdf.pdf დიმიტრი მუზაშვილი 07.10.2025 16:32

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მუზა 77 9,900 9,900 won
NAT250017095_ფასების ცხრილი_უკუსარქველი - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250017095_საგარანტიო და მიწოდების ვადა_წერილი მიწოდების ვადის და გარანტიის შესახებ-signed.pdf.pdf
შპს ემკა 9,999 9,999
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1) (3)-signed.pdf.pdf
შპს უნივერსალი 10,005 10,005
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1) signed.pdf.pdf
შპს მამო ჯგუფი 10,800 10,800
NAT250017095_ფასების ცხრილი NAT250017095-signed.pdf.pdf · NAT250017095_ISO9001-TIANYU VALVE (1).pdf.pdf
შ.პ.ს. "ბსკ" 11,640 11,640
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1).pdf.pdf
შპს FLORA 11,700 11,700
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1)-signed.pdf.pdf
შპს ერა ჯორჯია 2023 15,000 15,000
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1).pdf.pdf
შპს სეა 17,100 17,100
NAT250017095_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი (დანართი№1)-signed.pdf.pdf · NAT250017095_სეტიფიკატი შესაბამისობის_BVQI Certificate 9001.pdf.pdf · NAT250017095_ტექნიკური დავალება_ბურთულიანი უკუსარქველი DN250-signed.pdf.pdf
შპს ვორლდლაინი 20,532 20,532
NAT250017095_ფასების ცხრილი (დანართი№1) (1)-signed.pdf.pdf · NAT250017095_012F (3).pdf.pdf · NAT250017095_012f (4).pdf.pdf · NAT250017095_Obratnyy_klapan_tip_012F.pdf.pdf · NAT250017095_GOSISO_90012015_ISO_90012015_removed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 17.09.2025 23:06 Announced
  • 28.09.2025 00:01 Bidding opens
  • 29.09.2025 00:34 First bid placed (9 bidders in total)
  • 30.09.2025 12:54 Last bid activity
  • 30.09.2025 13:00 Bidding closes
  • 07.10.2025 16:10 Buyer published: NAT250017095_ოქმი №2 ბურთულიანი უკუსარქველი-SIGNED.pdf
  • 07.10.2025 16:32 Buyer published: NAT250017095_სერთიფიკატი.pdf
  • 07.10.2025 16:35 Buyer published: NAT250017095_სერთიფიკატი თარგმანი ნოტარიულად დამოწმებული_sarkveli.pdf
  • 15.10.2025 17:37 Buyer published: NAT250017095_ოქმი N3 ბურთულიანი უკუსარქველი-SIGNED.pdf
  • 21.10.2025 15:15 Buyer published: NAT250017095_ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი_17095 შპს მუზა 77 - დასკვნა.pdf
  • 23.10.2025 16:55 Buyer published: NAT250017095_ოქმი N4 ბურთულიანი უკუსარქველი-SIGNED.pdf
  • 29.10.2025 00:00 Contract signed: N178 — 9,900 ₾
  • 27.08.2026 06:00 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბურთულიანი უკუსარქველი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1 ბურთულიანი უკუსარქველი - 3 ცალი 1.1 კორპუსის მასალა თუჯი. 1.2 სარქველის ბურთულა მორეზინირებული 1.3 დიამეტრი - 250 მმ 1.4 შეერთების ტიპი - ფლანგი 1.5 ნომინალური წნევა - არანაკლებ 16 ბარი *სატენდერო დოკუმენტაცია შესაძლებლობას აძლევს პრეტენდენტს მითითებულ ფარგლებში თავად აირჩიოს შესყიდვის ობიექტის რომელიმე კონკრეტული ტექნიკური მახასიათებელი; შესაბამისად, პრეტენდენტმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში, აღნიშნული ფარგლების დაცვით დანართი №2-ის შესაბამის პოზიციებზე უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის კონკრეტული, ზუსტი და არა სავარაუდო მახასიათებელი, რათა შემსყიდველ ორგანიზაციას შეექმნას სრული წარმოდგენა იმის შესახებ თუ კონკრეტულად რა მახასიათებლების მქონე საქონელს სთავაზობს პრეტენდენტი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდება უნდა უზრუნველყოს ხელშეკრულების დადებიდან 60(სამოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 საქონლის მიწოდების ადგილია - ქ. ბათუმი, შპს ,,ბათუმის წყალის" ადლიის გამწმენდი ნაგებობა; 1.5.2 საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლოატაციაში არმყოფი, უნდა იყოს დამზადებული ქარხნული წესით და ქარხნული შეფუთვით; 1.5.3 მიმწოდებელი საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოფს მიწოდებული საქონლის გადმოტვირთვას და შემსყიდველის მიერ მითითებულ ადგილზე დასაწყობებას.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 საქონლის ექსპლუატაციის საგარანტიო ვადა შეადგენს 12 (თორმეტი) თვეს, რომელიც აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან; 1.7.1.2 საგარანტიო პერიოდში წუნის/დეფექტის გამოვლენის ან დაზიანების შემთხვევაში მიმწოდებლის მიერ შესყიდვის ობიექტი უნდა შეკეთდეს ან შეიცვალოს ახლით, შემსყიდველის შეტყობინების მიღებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, შემსყიდველის მხრიდან ყოველგვარი დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა აუცილებლად უნდა მიუთითოს ფასების ცხრილის შესაბამის ველში (დანართი №1) საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი ან/და სასაქონლო ნიშანი. 2.1.1.2. პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 ქვეპუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლ(ებ)ის სახელზე გაცემული ISO9001 სერთიფიკატ(ებ)ი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან/და სხვა იმ პირის მიერ, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შესაბამის სფეროში სერტიფიცირებული შემფასებელი. სხვა პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნა განხორციელებული უნდა იყოს და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელი მოწერილი უნდა ჰქონდეს აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს; პრეტენდენტის მიერ შეფასების ანგარიშთან/დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შემფასებელზე გაცემული სერტიფიკატის ასლი (სერთიფიკატის გამცემი შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანო აუცილებლად უნდა იყოს აკრედიტებული სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო-აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ). აღნიშნული დოკუმენტების წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით უნდა დასტურდებოდეს სატენდერო პირობებით განსაზღვრული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული სატენდერო წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის (განფასების) ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის (განფასების) ერთეულ ღირებულებასთან მიმართებით. 4.1.1.4 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დაუსაბუთებლობა მითითებულ ვადაში ან ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტების შეუსაბამობა სატენდერო პირობებთან ან/და სატენდერო წინადადებასთან, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების 32-ე მუხლის 1-ლი პუნქტის ,,დ’’ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში. ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) საფუძველზე,
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწოებისათვის საჭირო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, მიმწოდებლის მიერ მითითებული რეკვიზიტების მიხედვით.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქრისტინე კალაძე, 557639556, qkaladze@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი წარმოდგენილი უნდა იყოს მომსახურების გაწევასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადების გათვალისწინებით. 2. სატენდერო დოკუმენტაციის იმ ნაწილში (ტექნიკური პირობები, ხარჯთაღრიცხვა, დანართი და სხვა), სადაც მითითებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება "მსგავსი" ან "ეკვივალენტური". 3. პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხო ენებზე. დოკუმენტის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). 5. კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დასმული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპი უნდა იყოს შესრულებული უფლებამოსილი ან მისი ნდობით აღჭურვილი (ნოტარიულად დამოწმებული მინდობილობის საფუძველზე) პირის მიერ. 6. სატენდერო პირობების შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღების საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 7. წინამდებარე შესყიდვა ხორციელდება ,,სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ" საქართველოს კანონისა და "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების შესახებ წესის" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012548 18.06.2026 contract signed same category · 51% title match

უკუსარქველი, საჰაერო ვანტუზი, ბურთულიანი ვენტილი

NAT260006637 01.04.2026 contract signed same category · similar size

ჭაბურღილებისათვის სასმელი წყლის ტუმბოების, ტუმბოს ძრავებისა და უკუსარქველების შესყიდვა

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს " ბიოლენდი "
შპს FLORA
ნოვა
შპს სეა
შპს ერა ჯორჯია 2023