ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260016501
NAT260016501 NAT · აუქციონის გარეშე contract prep On procurement.gov.ge ↗

ფსკერული შლამის ამომღები დანადგარის ტუმბო

შპს ,,ბათუმის წყალი" 286 tenders 2.0 avg bidders 74 failed 135 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 36% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42100000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016501
შესყიდვის სტატუსიმიმდინარეობს ხელშეკრულების მომზადება
შემსყიდველიშპს ,,ბათუმის წყალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42100000-დანადგარები მექანიკური ენერგიის წარმოებისა და გამოყენებისთვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.08.2026 22:11
წინადადებების მიღება იწყება15.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება17.08.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა500 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT260016501_ოქმი N2 ტუმბო-SIGNED.pdf.pdf ქრისტინე კალაძე 18.08.2026 17:06

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სეა 42,000 41,500 won
NAT260016501_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.08.2026 22:11 Announced
  • 15.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 16.08.2026 20:05 First bid placed (1 bidders in total)
  • 17.08.2026 12:49 Last bid activity
  • 17.08.2026 14:00 Bidding closes
  • 18.08.2026 17:06 Buyer published: NAT260016501_ოქმი N2 ტუმბო-SIGNED.pdf
  • 18.08.2026 21:57 Buyer published: NAT260016501_ფასების ცხრილი დაზუსტებული_ფასების ცხრილი დაზუსტ.-signed.pdf
  • 23.08.2026 22:57 Current status: contract prep

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ფსკერული შლამის ამომღები დანადგარის ტუმბო
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტუმბოს წარმადობა: არანაკლებ 60 კბ/სთ - არაუმეტეს 125 კბ/სთ, სიჩქარე (rpm) - არანაკლებ 400 და არაუმეტეს 800, შემსვლელი მილის დიამეტრი: DN 100 PN16, გამომსვლელი მილის დიამეტრი: DN 100 PN16, მუშა ბორბალის ტიპი - rotary lobes (NBR / HiFlo / 4 Wings), კორპუსის მასალა - თუჯი Grey cast iron 250 (GG-25), არაუმეტეს 40 მმ ნივთის გატარების უნარით, ძალის გადაცემის მეთოდი - ლილვი (ცილინდრული), საწყისი ბრუნის მომენტი-არანაკლებ 160 Nm, ტუმბოს უნდა შეეძლოს 4 მეტრი სიღრმიდან პირველადი შლამის ამოღება კონცენტრაციით (3% დან 5% მდე). აგრეთვე არანაკლებ 200 მეტრი მანძილზე გადატანა DN 160 პოლიეთილების მილით. 5 მეტრის სიმაღლეზე აწევა შლამის რეზერვუარში ჩაღვრის მიზნით არანაკლებ 30 კბ/სთ. უნდა იყოს თავსებადი - KLAWA ground sludge remover Machine No:0543-35, განკუთვნილი უნდა იყოს საკანალიზაციო ჩამდინარე წყლების პირველადი შლამის ამოსატუმბად. * სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკურ დავალებაში, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულია საქონლის ტექნიკური პარამეტრები „არანაკლებ“, „არაუმეტეს“, ,,ან" სახით, პრეტენდენტმა ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში უნდა მიუთითოს კონკრეტული ტექნიკური პარამეტრები. *ტენდერში მონაწილეობის მსურველს შესაძლებლობა აქვს ადგილზე გაეცნოს არსებულ მდგომარეობას - არსებულ სისტემას, რაც შესაძლოა მნიშვნელოვანი იყოს ტუმბოს არსებულ სისტემაში ინტეგრირებისათვის და ოპერირებისთვის. *მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ტუმბოს მონტაჟი, გამართვა, გაშვება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდება (მონტაჟი, გამართვა, გაშვება) უნდა უზრუნველყოს ხელშეკრულების დადებიდან 60 (სამოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 საქონლის მიწოდების ადგილი - შპს ,,ბათუმის წყალის“ ადლიის გამწმენდი ნაგებობა; 1.5.2 საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლოატაციაში არმყოფი, უნდა იყოს დამზადებული ქარხნული წესით, ქარხნული შეფუთვით; 1.5.3. მიწოდებულ საქონელს უნდა ახლდეს ოფიციალური მწარმოებლის მიერ გაცემული ტექნიკური პასპორტის დედანი (ქართულ ან/და ინგლისურ ან/და რუსულ ენაზე). 1.5.4 მიმწოდებელი საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოფს მიწოდებული საქონლის გადმოტვირთვას და შემსყიდველის მიერ მითითებულ საქონელის მონტაჟს, გამართვას, გაშვებას. 1.5.5 შემოთავაზებული საქონელი დამზადებული უნდა იყოს ევროკავშირის ან/და ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის (OECD) წევრ ქვეყანაში.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 საქონლის ექსპლუატაციის საგარანტიო ვადა შეადგენს 1 (ერთი) წელს, რომელიც აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან; 1.7.1.2 საგარანტიო პერიოდში სწორი ექსპლუატაციის პირობებში წუნის/დეფექტის გამოვლენის ან დაზიანების შემთხვევაში მიმწოდებლის მიერ შესყიდვის ობიექტი უნდა შეკეთდეს ან შეიცვალოს ახლით, შემსყიდველის შეტყობინების მიღებიდან 20(ოცი) კალენდარული დღის ვადაში, შემსყიდველის მხრიდან ყოველგვარი დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრედენტენტი ვალდებულია, მიუთითოს ფასების ცხრილის შესაბამის ველში (დანართი №1) მისაწოდებელი საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი ან/და სასაქონლო ნიშანი და მოდელი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამის სფეროში უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დოკუმენტში გარკვევით უნდა იკითხებოდეს თუ რომელ სფეროშია აკრედიტირებული დასკვნის გამცემი პირი) ან/და სხვა იმ პირის მიერ, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შესაბამის სფეროში სერტიფიცირებული შემფასებელი. სხვა პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნა განხორციელებული უნდა იყოს და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელი მოწერილი უნდა ჰქონდეს აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს; პრეტენდენტის მიერ შეფასების ანგარიშთან/დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შემფასებელზე გაცემული სერტიფიკატის ასლი (სერთიფიკატის გამცემი შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანო აუცილებლად უნდა იყოს აკრედიტებული სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო-აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ). აღნიშნული დოკუმენტების წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით უნდა დასტურდებოდეს სატენდერო პირობებით განსაზღვრული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული სატენდერო წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის (განფასების) ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის (განფასების) ერთეულ ღირებულებასთან მიმართებით. 4.1.1.4 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დაუსაბუთებლობა მითითებულ ვადაში ან ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტების შეუსაბამობა სატენდერო პირობებთან ან/და სატენდერო წინადადებასთან, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების 32-ე მუხლის 1-ლი პუნქტის ,,დ’’ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება იწარმოებს უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ეროვნულ ვალუტაში, , მიღება–ჩაბარების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და შესაბამისი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწოებისათვის საჭირო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, მიმწოდებლის მიერ მითითებული რეკვიზიტების მიხედვით
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ბესიკ სურმანიძე, 555679967, besiksurmanidze1988@gmail.com b.surmanidze1988@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1.პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი წარმოდგენილი უნდა იყოს საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადების გათვალისწინებით. 2. სატენდერო დოკუმენტაციის იმ ნაწილში (ტექნიკური პირობები, ხარჯთაღრიცხვა, დანართი და სხვა), სადაც მითითებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება "მსგავსი" ან "ეკვივალენტური". 3. პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხო ენებზე. დოკუმენტის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260010691 21.05.2026 contract signed same category · similar size

ჩაძირული წყლის ტუმბო ძრავით, შადრევნებისთვის

ა(ა)იპ მუნიციპალური სერვისების სააგენ… 42100000დანადგარები მექანიკური ენერგიის წარმოებისა და გამოყენებისთვის → შპს FLORA 3 bidders 48,360 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს " ბიოლენდი "
შპს FLORA
ნოვა
შპს სეა
შპს ერა ჯორჯია 2023